Print

GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ TİC LTD ŞTİ

" İLK'LER ZOR AMA ÇOK GÜZELDİR "


 

Kendi sektörümüzde her zaman İLK'lerin kuruluşu olduk.

İLK otomasyon uygulamalarımızı 1995 yılında başlattık. Avrupa Parlamentosunda Gümrük Birliği lobi çalışmalarına katılan İLK ve tek gümrükleme firması olduk.

Ülkemizde 4458 sayılı gümrük kanununun İLK eğitim faaliyetini henüz yürürlüğe girmeden önce gerçekleştirdik.

Türkiye'deki İLK web sayfası uygulamalarından birini 1998 yılında gerçekleştirdik.

Gümrükleme sektöründe Türkiye'deki İLK Kalite Sistem Belgesini (TS EN ISO 9002) henüz 2000 yılında aldık.

Hizmet sektörünün çok nadiren alabildiği KAL DER - Türkiye Kalite Derneği'nin "Yılın Başarılı Ekibi Ödülünü" İLK ve tek gümrükleme firması olarak kazandık.

Sayısız İLK'leri gerçekleştirirken, asıl uzmanlık alanımız olan "sorun çözme kapasitemizi" sürekli geliştirdik. Halen bu kapasitemizi en üst düzeyde tutmak için hep İLK günki heyecanla okuyor, takip ediyor, araştırıyor ve bildiklerimizi paylaşıyoruz.

Her gün daha da ilerlemeye gayret ediyor, peşimizden gelenlere örnek oluyor ve bilginin gücünün paylaştıkça geliştiğine inanıyoruz...

Kalder KUPA

Kendi sektörümüzde koyduğumuz çıtanın yükseltilip bu ödülün üzerine çıkılmasını bekliyoruz... Bu resmi o gün sayfamızdan kaldıracağız.

Hikayemiz


2008 yılında ÜÇÜNCÜ LTD. ve ÜÇÜNCÜOĞLU LTD unvanlı iki kardeş kuruluşun birleşmesiyle kuruldu . Bu birleşmenin öncesindeki 20 yıllık hikaye bizler için heyecan vericiydi…

1989 UCUNCUOGLU doğdu

1994 UCUNCU Co. doğdu

1995 Türkiye’deki ilk elektronik gümrük beyan uygulaması “Beyannam-e” tamamlanarak işleme konuldu

1999 İlk elektronik evrak yönetim sistemi “Dokümant-e” uygulamaya konuldu

2000 TSE EN ISO 9002 Kalite Yönetim Sertifikası (Türkiye’de sektründe ilk !)

2001 İlk müşteri ara yüzlü elektronik gümrükleme uygulaması “Gümrüklem-e” uygulamaya konuldu

2003 TSE EN ISO 9001:2000 versiyonu Kalite Yönetim Sistem Sertifikası (Türkiye’de sektöründe ilk !)

2004 KAL-DER / Türk Kalite Derneği Ödülü (hizmet sektörüne verilen ilk ödül)

2004 - 2010 Türkiye genelinde Samsun, Trabzon, Iskenderun, Bursa vb gibi illeri de kapsayan şubeleşme dönemi

2008 MAKREL doğdu

2013 Müşteri beklentileri ve hizmet sektöründeki gelişmeler dikkate alınarak “butik servis” konseptine geçiş çalışmaları başlatıldı.

 

ETEM2

ETEM ÜÇÜNCÜOĞLU

Kurucu Ortak / Gümrük Müşaviri

1953 yılında doğdu. 1976 yılında Karaköy Giriş Gümrük Müdürlüğünde meslek hayatına başladı. Gümrük teşkilatında memur, şef ve idareci olarak Türkiye'nin çeşitli yerlerinde görev yaptı. 1986 yılında Gümrük Müşaviri olarak kendi işini kurdu. Gümrük mevzuatının geliştirilmesi ve düzenlenmesi konularına büyük katkıları oldu. Halen uzman bilirkişi ve danışman olarak bir çok kuruluşa hizmet vermektedir.

ERDENÜÇÜNCÜOĞLU

ERDEN ÜÇÜNCÜOĞLU

Kurucu Ortak / Gümrük Müşaviri

1969 yılında doğdu. 1990 yılında ODTÜ'den mezun oldu. Lisans üstü eğitimlerini University of Ghent / Belçika ve Dokuz Eylül Üniversitesi / İzmir'de tamamladı. Aralıklı olarak 15 yıl Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak dış ticaret ve gümrük işlemleri dersleri verdi. Bir çok hukuk bürosu,  uluslararası denetim firması ve yabancı kuruluşa danışmanlık yaptı. Bu görevlerin büyük kısmını halen yürütmektedir.

GÜVEN VE DENEYİMİN ADRESİ

Sadece günlük işlerinin özenle takibi ile yetinmeyen... Dış ticaret dünyasında atacakları her adımda kendilerini güvende hissetmek isteyenlerin ortak noktası MAKREL ...