Print

GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ TİC LTD ŞTİ

" BUTİK HİZMETİN RAHATLIĞI "


 

Print

GÜMRÜKLEME HİZMETLERİ


Uluslar arası lojistik zincirinin en önemli ve en fazla maliyet yaratan halkalarından biri olan gümrükleme işlemleri uzmanlık düzeyinde bilgi birikimi ile gerçekleştirilir.

Ne var ki, dış ticaret sistemi ve mevzuatının sürekli değişen doğası bu bilginin de sürekli güncellenmesini gerektirir.

Nitekim 30 yıllık deneyim ve birikimimiz bize; tekstilden otomotive, yiyecek içecekten makine ve yedek parçaya, kimya, seramik, mermer, petrol ve akaryakıta kadar bir çok sektör ve binlerce üründe uzmanlaşma fırsatı sunmuş olmasına rağmen...

Biz sadece 1989 yılından bugüne uzanan tecrübemize değil aynı zamanda her gün kendimizi geliştirmemize ve güncellememize güveniyoruz.

Müşterilerimizin güvenilirlik, dürüstlük ve sürat gibi temel beklentilerinin yanı sıra her bir sektörün kendine has özel beklentileri olduğunu çok iyi biliyor ve buna göre hizmet sunuyoruz…

Talep halinde ya da işlemlerin gerektirdiği durumlarda nakliye ve antrepo hizmetleriyle ilgili olarak profesyonel çözüm ortaklarımızla birlikte hareket ediyor, müşterilerimize en optimal çözümü üretiyoruz.

Print

BUTİK SERVİS ANLAYIŞI


MAKREL'in "butik servis" anlayışı; iş akışlarının dış ticaret mevzuatının kaotik yapısından arındırılması temeline dayanır.

Hiç kimse kolaylıkla kendi yapabileceği bir iş için başkasına para ödemez. Bu sebeple, bize para ödeyen müşterimizin bizim işimizi tüm detaylarıyla bizim kadar iyi bilmesini beklemeyiz.

Müşterimize kaotik mevzuat yapısından arındırılmış yeni ve sade bir dille sadece kendisinin bize neleri iletmesi gerektiğini bildirir kalanı biz hallederiz...

İşlemin ülkenin neresinde olduğuna bakılmaksızın, her bir müşterimize tüm işlemlerinin takibinden sorumlu tek ve yetkin bir müşteri temsilcisi atarız.

Müşterimiz tüm işlemlerini kendi temsilcisiyle planlı bir şekilde  yürütürken…  MAKREL perdenin arkasında;

  • Her bir günlük işlemi sonuçlanıncaya kadar dikkatle ve sürekli olarak izler
  • olası ek maliyet ve cezalardan kaçınmak için özel olarak her bir müşterinin iş başlığıyla ilgili konulardaki yasal değişiklikleri günlük bazda takip eder
  • Ortaya çıkabilecek sorunları minimum kayıpla bertaraf eder
  • Gelebilecek olası sorunları tahmin edip tedbir alır

Bu şekilde MAKREdış ticaret işlemleri ve gümrük mevzuatında yaşanan değişikliklerden kaynaklanabilecek olası risklere karşı dayanıklı ve güçlü yasal altyapılar kurar.

Print

GERÇEK DANIŞMANLIK


Mesleğimizin unvanındaki "müşavirlik" ifadesi aslında tam olarak ne yapmamız gerektiğini açıklıyor. Aslında biz sizler için bir müşavir yani "danışmanız" ! Ne var ki günlük operasyonel gümrük işlemlerinin bir şekilde (!) çabucak halledilmesi yönündeki beklenti, mesleğimizin asıl önemli kısmını perdeliyor.

MAKREdanışmanlık felsefesini iki temel başlığa oturtur;

  • Önleyici Danışmanlık
  • Onarıcı Danışmanlık

Önleyici Danışmanlık; dış ticarete konu olacak belirli bir sektördeki bir ürün için henüz planlama / sipariş aşamasında işe yarar. Ürüne tarife tatbik edilmesinden başlayarak, mevzuat detaylarının tespitine hatta ödeme ve teslim şekillerine karar verilmesine kadar çok geniş bir yelpazeyi kapsar. Ayrıca bu aşamadan sonra oluşabilecek yasal değişikliklerin takip edilip sürecin sonuna kadar izlenmesi de bu türün konusudur.

Onarıcı Danışmanlık; genellikle bir önceki türün atlanılmasından ya da farklı sebeplerden kaynaklanan sorunların ortaya çıkışında başlayan süreçtir. İdari yaptırımlara karşı yapılacak itirazlardan başlayıp hukuki süreçlerin takibine kadar varan uzun bir evreyi kapsar ve gerektiğinde Mali Müşavirler ya da Avukatlar'la ortak çalışmaları da içine alır.

MAKREoperasyonel gümrükleme hizmetinden bağımsız olarak talep eden tüm kurum ya da kuruluşlara bu hizmeti sunar. Talep edilmesi halinde Türkçe ya da İngilizce raporlar hazırlar.

GÜVENDİĞİNİZ YERDESİNİZ

Siz rahatlıkla bir sonraki işinizle ilgilenebilirsiniz... MAKREL geri kalanları hallediyor ! Gelin sizi sadece 3 adımda MAKREL 'in butik servis rahatlığıyla tanıştıralım.